Gümüş fiyatları

Gümüş fiyatları.
Güncel Gümüş fiyatları.

 
 
Hoş geldiniz.
 
 

Burada ücretsiz olarak güncel gümüş fiyatları ile geçmiş dönemlere ait gümüş fiyatlarını (grafiklerle) görüntüleyebilirsiniz.
 
 

Gümüş fiyatları direk olarak New York ticari mallar alım satım merkezinden alınmakta ve fiyatlar her dakika güncellenmektedir.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Güncel gümüş fiyatları – Bir kilosunun Türk Lirası cinsinden değeri.


 
 

Güncel gümüş fiyatları – Bir onsunun ABD Doları cinsinden değeri.


 
 

Gümüşün son 1 yıldaki fiyatları – Bir kilosunun Türk Lirası cinsinden değeri.


 
 

Gümüşün son 10 yıldaki fiyatları – Bir kilosunun Türk Lirası cinsinden değeri.


 
 

Gümüşün son 40 yıldaki fiyatları – Bir onsunun ABD Doları cinsinden değeri.


 
 
999 ayar gümüşün (som gümüş) fiyatları direk olarak NYMEX ticari mallar marketinden alınmaktadır.

 

Gümüşün fiyatı.

Gümüş, tıpkı diğer değerli metaller gibi bir yatırım aracı olarak kullanılabilir. 4000 yıldan daha fazla bir süredir gümüş, paranın bir şekli ve değer saklama aracı olarak görülmüştür. Ancak gümüş para sisteminin sona ermesinden sonra gümüş, Amerika gibi birçok gelişmiş ülkede ulusal para olma rolünü yitirmiştir. 2009’da, gümüşe olan temel talep endüstriyel uygulamalar (%40), takı, değerli metal sikkeleri ve diğer ürünler için olmuştur.

Birçok ticari malda olduğu gibi gümüşün fiyatı da spekülasyon, arz ve talebe göre şekillenmektedir. Altınla kıyaslandığında gümüşün fiyatı herkesin bildiği gibi oldukça değişkendir. Bunun nedeni düşük Pazar değişkenliği ile endüstriyel ve “değer saklama aracı” konuları arasındaki talep dalgalanmalarıdır. Bazen bu pazarda oynaklık yaratarak yoğun bir değer tahminine sebep olabilir.
Gümüş fiyatı / altın fiyatı oranı genellikle tacirler, yatırımcılar ve alıcılar tarafından analiz edilir. 20. Yüzyılda gümüşün ortalama fiyatı altının fiyatına kıyasla, nasılsa, 47:1 idi.

Eylül 2005’ten bu yana, gümüşün fiyatı oldukça dikine artış gösterdi. Gümüş pazarı değer olarak altın pazarından çok daha küçük bir pazardır. Londra’da gümüş pazarı altından 18 kez daha az para döndürmektedir.

Birçok kaynak gümüşün fiyatını direk olarak etkileyebilir. Buna, büyük gümüş tacirleri ya da yatırımcıları, gümüş pazarlarındaki “açığa satış”, finansal ve endüstriyel krize karşı bir sığınak olarak gümüş spekülasyonları, gümüşe olan ticari talep ve tüketici talebi (2010 verilerine göre gümüşün büyük bir bölümü sanayide (487,400,000 ons), daha sonra takıda (167.0000000 ons) ve yatırım amacıyla ((101.3 milyon ons) kullanılmıştır) dâhildir.

Saf gümüş ve kullanılmış gümüş – 999, 925 ve 800 ayar Gümüş.

Saf gümüş, oldukça yumuşak ve kolayca hasar görebildiği için takı yapımında kullanılamamaktadır. “İnce gümüş” tüm gümüşler içinde en iyi olanıdır. 999 mikron inceliğindedir. Buna aynı zamanda saf gümüş de denmektedir ve saf gümüş %99,9 gümüş içeriğine sahiptir. Gümüşte ayrıştırması neredeyse imkânsız olan yabancı maddelere sürekli rastlanmasından dolayı, %100 saf gümüş diye bir şey yoktur. Önceden uluslar arası ticaret ve gümüş yatırımcılığından ince gümüşten elde edilen külçeler kullanılırdı. İnce gümüş ayrıca gümüş sikke yapımında da kullanılırdı. Bu gümüş normal sıcaklıktaki koşullarda bile oldukça yumuşak hale gelme eğilimindedir. Bu yüzden, gümüş takılarda bu değerli metalin saf hali değil 925 ayar gümüş (som gümüş) kullanılmaktadır. 925 ayar gümüş %92,5 gümüş ve %7,5 oranında bakır içeren bir alaşımdır.

Takı yapımında en çok kullanılan gümüş alaşımları aşağıdaki gibidir:

925 ayar Gümüş.
835 ayar Gümüş.
800 ayar Gümüş.
750 ayar Gümüş.

Bu sitede yer alan 999 ayar Gümüş (som gümüş) fiyatları.

Kullanılmış Gümüş Listeleme (ve gümüş takı).

 • Hurda Gümüş - www.hurdagumus.com.
 • Gümüş Carsisi - www.gumuscarsisi.com - İmalattan Direk Gümüş Takı Satışı‎.
 • Gümüş Dukkani - www.gumusdukkani.com
 • GümüşSarayi - www.gumussarayi.com.tr - Gümüş Takı ve Alyans‎.
 • Paris Gümüş – www.parisgumus.com/Gumus_Takilar - Birbirinden Şık Özel Tasarım Gümüş Takı Modelleri‎.
 • Gumush Gümüş - www.gumush.com.  Takı, Gümüş Takı, Gümüş Kolye, Gümüş Yüzük.
 • Gümüş Box - www.gumusbox.com - Gümüş alyans,yüzük,kolye,bileklik.
 • Altin Sepeti - www.altinsepeti.com/gümüş – Kolye, Yüzük, Bileklik, Küpe Tüm Gümüşlerde İndirim.

Kullanılmış gümüş alım ve satımı (hurda ve gümüş takı).

Eğer kullanılmış gümüş takınızı ya da gümüş sikkelerinizi vs. satmayı düşünüyorsanız en iyi fiyat için biraz etrafa bakınmanızda yarar var. Fiyat çok değişken olabilir. Genellikle, gümüş külçesinin fiyatının uluslar arası gümüş pazarı fiyatını bekleyemezsiniz. Kullanılmış gümüş takılarınızı satarken belki pazarın %70-80 oranında bir fiyat bekleyebilirsiniz. Kullanılmış gümüş genellikle eritilir ve kazanç sağlamak için yeniden satılır. Fakat yine de fiyatta pazarlık etmeye bakın.
Gümüş parçalarını ayrı ayrı olarak Gittigidiyor sitesinde de satmayı deneyebilirsiniz. Fakat bu biraz zaman alabilir.

Eğer yatırım amacıyla gümüş almayı düşünüyorsanız, birçok insan 999 ayar gümüş külçesi (1kg) ya da daha fazla kiloluk gümüşe yatırım yapmaktadır. Ya da London Bullion Market Association (LBMA) tarafından tescilli gümüş sikkeler, gümüş kolyeler ya da bilezikler de düşünülebilir.

- Gümüş fiyatları – Gümüşün güncel fiyatı 2013-2014.-

12 responses on “Gümüş fiyatları

 1. Elizabeth

  I see interesting articles here. Your site can go viral easily, you need some
  initial traffic only. How to get it? Search for:
  ricusso’s methods massive traffic

  Iyi,ya da iyi değil: Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Jennifer

  I decided to leave a message here on your Gümüş fiyatları – Gümüş gram fiyatları – Gümüş yüzük ve kolye page instead of calling you. Do you need more likes for your Facebook Fan Page? The more people that LIKE your website and fanpage on Facebook, the more credibility you will have with new visitors. It works the same for Twitter, Instagram and Youtube. When people visit your page and see that you have a lot of followers, they now want to follow you too. They too want to know what all the hype is and why all those people are following you. Get some free likes, followers, and views just for trying this service I found: http://8si.ru/2gerk

  Iyi,ya da iyi değil: Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Britney

  I was just looking at your Gümüş fiyatları – Gümüş gram fiyatları – Gümüş yüzük ve kolye site and see that your site has the potential to become very popular. I just want to tell you, In case you didn’t already know… There is a website network which already has more than 16 million users, and most of the users are interested in topics like yours. By getting your site on this service you have a chance to get your site more visitors than you can imagine. It is free to sign up and you can find out more about it here: http://azte.ch/as – Now, let me ask you… Do you need your site to be successful to maintain your business? Do you need targeted traffic who are interested in the services and products you offer? Are looking for exposure, to increase sales, and to quickly develop awareness for your website? If your answer is YES, you can achieve these things only if you get your website on the network I am talking about. This traffic network advertises you to thousands, while also giving you a chance to test the network before paying anything at all. All the popular sites are using this service to boost their readership and ad revenue! Why aren’t you? And what is better than traffic? It’s recurring traffic! That’s how running a successful website works… Here’s to your success! Read more here: http://mycool.link/71

  Iyi,ya da iyi değil: Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Britney

  I was just looking at your Gümüş fiyatları – Gümüş gram fiyatları – Gümüş yüzük ve kolye website and see that your site has the potential to get a lot of visitors. I just want to tell you, In case you don’t already know… There is a website network which already has more than 16 million users, and the majority of the users are looking for websites like yours. By getting your website on this service you have a chance to get your site more visitors than you can imagine. It is free to sign up and you can read more about it here: http://qgo.be/la8IR – Now, let me ask you… Do you need your website to be successful to maintain your way of life? Do you need targeted traffic who are interested in the services and products you offer? Are looking for exposure, to increase sales, and to quickly develop awareness for your site? If your answer is YES, you can achieve these things only if you get your website on the service I am talking about. This traffic service advertises you to thousands, while also giving you a chance to test the network before paying anything at all. All the popular websites are using this service to boost their readership and ad revenue! Why aren’t you? And what is better than traffic? It’s recurring traffic! That’s how running a successful website works… Here’s to your success! Find out more here: http://dmvd.com/a

  Iyi,ya da iyi değil: Thumb up 0 Thumb down 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>