VIDEOLAR – İngilizce – Altına yatırım

Altin piyasasi ve Altına yatırım – VIDEOLAR.

Altına yatırım – videolar.

Altının fiyatında son yıllarda adeta bir patlama yaşandı ve altın son 10 yılın en iyi yatırımlarından biri haline geldi. Bu sayfada yatırım aracı olarak altın konusunda yüzlerce videoyu bulabilirsiniz. Altının fiyatı artmaya devam edecek mi yoksa zaten gelebileceği en yüksek noktada mı? Bu oldukça zor bir soru. Uzmandan uzmana görüşler değişmektedir. Altına-inananlar (ya da “altıncılar”) birkaç nedenden ötürü fiyat artışının devam edeceğini söylüyor.

Talep.
Altına olan talep 4 sektör arasında bölünmektedir: Merkez bankaları, takı, teknoloji (örneğin endüstriyel ve diş sektörü) ve özel yatırım. Takı için altına olan talep, Çin ve Rusya gibi ülkelerdeki tüketicilerin giderek daha varlıklı hale gelmesinden dolayı muhtemelen artmaya devam edecektir.

Kaygı.
Altın hakkındaki ilginç bir gerçek, deflasyon senaryolarında genellikle işlediği gibi genel enflasyon oranlarından daha yüksek senaryolarda da işlemektedir. Ekonomik kriz dönemlerinde altın yatırım için bir sığınak olarak görülmektedir. Meşhur Warren Buffet gibi diğer yatırımcılar altına yatırım konusunda oldukça şüpheciler. Söylediklerine göre bunun nedeni ise, altının hiçbir şey üretmiyor oluşudur. Altın faiz ya da bileşik faiz eklemez. Tek yaptığı bir rafta oturmaktır. Belki sonradan bir başka rafa oturabilir, fakat bir şey üretmez. Yatırım aracı olarak altın konusunda daha fazla görüş için lütfen aşağıdaki videoları izleyiniz.

Altına nasıl yatırım yapılabileceği konusunda daha fazla bilgi için lütfen “Altının gelecekteki fiyatı” ve “22 ayar bilezik fıyatları” sayfalarına göz atınız.

Altına yatırım – Videolar.

YouTube responded to TubePress with an HTTP 410 - No longer available

Leave a Reply